Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Çdo orë që kaloni përpara ekranit të televizorit, DVD-ve dhe videove ju shkurton jetën me rreth 22 minuta. Kështu sugjeron një studim i ri. Kjo do të thotë se të shikosh televizor rreth gjashtë orë në ditëmund të shkurtojë jetën tuaj me pesë vjet. Studimi tregon se një stil pasiv jetese është po aq i keq për shëndetin sa duhani dhe obeziteti. Akademikët në këtë studim kanë përfshirë më shumë se 11000 njerëz mbi moshën 25-vjeçare.

Studimi, i botuar në gazetën britanike “Mjekësia sportive”, tregon se ‘Koha e shikimit të TV mund të jetë e lidhur me shkurtimin e jetës në mënyrë të krahasueshme me faktorë të tjerë të rrezikshëm të sëmundjeve të mëdha kronike, si pasiviteti fizik dhe obeziteti. Po ashtu, është i krahasueshëm me rrezikun që sjell duhani.

Një cigare të shkurton jetën për 11 minuta, e barasvlershme me gjysmë ore para TV. Studimi është kryer në Universitetin e Kuinslendit, Australi. Edhe studiuesit në “Harvard” për shëndetin publik, Boston, thanë se ishte ‘biologjikisht e mundur’ që rezultatet e qëndrimit të gjatë para TV rezultojnë me sëmundje dhe vdekje të parakohshme.(Panorama)


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Essi

avatar
Princeshe
Princeshe
Po para Internetit

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons