Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Zhduket avioni rus gjatë fluturimit prej Wed 09 May 2012, 20:04

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Një avion rus i tipit ”Superxhet 100” me 46 persona në bord është zhdukur në Indonezi gjatë një fluturimi demonstrues, pasi ishte ngritur nga Xhakarta. Sipas disa dëshmitarëve okular raportohet se avioni ka fluturuar në nivele të ulta drejt një mali, por ata nuk kishin dëgjuar ndonjë shpërthim.
Gagah Prakoso, zëdhënësi i Agjencisë Kombëtare të Kërkim Shpëtimit ka deklaruar se : “Avioni u zhduk nga radarët ndërkohë që fluturonte në rajonin Bogor, në jug të Xhakartës. Po vazhdojmë kërkimet, por nuk jemi ende në dijeni nëse është rrëzuar apo jo”.
Avioni ishte nisur nga Xhakarta rreth orës 9 e 20 me orën lokale. Sipas parashikimeve, avioni duhej të ulej në aeroportin Halim Perdanakusuma pas një ore nga nisja e fluturimeve, por shumë shpejt piloti kërkoi leje për tu ulur nga 3.000 në 1.800 metra dhe që prej këtij momenti humbi kontaktet me kontrollorët e fluturimeve. Malet Salak dhe Halimum, zona ku është zhdukur avioni me 46 paragjerë në bord, janë të larta pak a shumë 2 000 metra.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons