Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Astronomet ne Australi kane theksuar rendesine e kerkimit per planete te tjera te banueshme.

Ne te ardhemn popullsia e botes ka te ngjare te rritet ne ate mase sa qe nje planet i vetem nuk do te jete i mjaftueshem, ne disa momente raca njerezore do te duhet te kolonizoje planete te tjera dhe kur kjo te ndodhi do te duhet te dine se ku te shkojne. Perparime te medha jane bere vitet e fundit ne fushen e gjuetise te planeteve dhe, ndersa ne tani dime se planetet ekstrasolar mund te gjenden ne shume sisteme te ndryshme diellore nuk eshte e qarte nese ekziston mundesia qe ndonje nga keto te jete i pershtatshem per te jetuar.

“Percaktimi nese ka planete qe jane te banueshem eshte bere graali i shenjte i astronomise,” tha Dr Charley Lineweaver. “Kjo eshte ndoshta nje nga ceshtjet me te medha, me konfuze dhe te rendesishme qe shkencetaret e planeteve duhet te meren ne 10 deri ne 20 vitet e ardhshme.”

Te kuptosh banueshmerine dhe te perdoresh kete dije per te gjetur planetin me te afert te banueshem, mund te jete vendimtare per mbijetesen tone si specie, shkruan Dr Charley Lineweaver dhe studenti Aditya Chopra ne Universitetin Kombetar Australian ne revisten vjetore te shqyrtimeve te Tokes dhe Shkences Planetare.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons