Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Si te shtoni ne peshe? prej Sun 06 May 2012, 22:49

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Si te shtoni ne peshe?Nese eshte e vertet qe ta cosh deri ne fund nje diete dobesuese me sukses eshte shume e veshtire, eshte dhe e vertet qe shume femra kane problemin e kundert: nje dobesim i tepruar dhe veshitiresia qe te merrni ndonje kile me teper per ti dhene forma trupit per te qene sa me femerore. Duhet t'iu keshillojme se dhe ne kete rast nuk duhet te shtoni peshe duke ngrene snack ose ushqime me i yndyrna dhe pak te shendetshem, qe pervec kalorive, fusin ne trup toksina te demshme: nje diete te ekuilibruar, lehtesisht hiperkalorike dhe pak ushtrime per te forcuar muskujt do te jene perfekt per te qene ne forme dhe te keni nje fizik ,qe e keni deshiruar gjithmone.


Keshilla per te shtuar ne peshe
Si fillim ,si ato qe duan te humbasin peshe, eshte e nevojshme te beni ushtrime fizike anaerobike , duke ndjekur keshillat e nje trajneri personal. Fitnessi, ne fakt duhet t'iu ndihmoje te rrisni tonin e muskujve dhe te shtoni masen e dobet dhe jo masen e shendoshe. Per nje femer qe zhvilloje muskujt eshte me impenjative sesa per nje mashkull: testeroni , hormone pergjegjes te rritjes muskulare, eshte nje produkt e mashkullit 30 here me i tepert sesa tek femrat.Prandaj eshte rendesishme te kini shume durim dhe te programoni tre here ne jave nje ore per te shkuar ne palester: mos beni me shume se nje ore, sepse ndonjehere sforci fizk eshte i kundert.

Cfare duhet te konsumoni per te shtuar peshe
Persa i perket ushqimit, pervec tre vakteve normale qe nuk duhet ti kaloni kurre (mengjesi, dreka , darka), eshte mire te konsumoni dhe dy vakte te vogla. Duhet te privilegjoni ushqimet qe permbajne proteina,sic jane lajthite, bajamet, arrat dhe arrat e pishes qe pembajne Vitamina E. Gjithashtu pervec frutave duhet te pini dhe qumesht. Pra, idealia do te ishte qe te hani nje mengjes te bollshem, duke u ndjekur nga nje vakt tjeter i vogel; nje dreke me baze karbohidratesh si : makarona me domate etj. Me pas akullore ose fruta; kurse ne darke mish ose peshk me nje mase te mire perimesh .


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons