Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Zgjohet gjatë operacionit në mushkëri prej Sun 06 May 2012, 21:45

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Duket si një ankth, por ja që kjo është pikërisht ajo që një djalë i ri nga Suedia thotë se i ka ndodhur atij.

22-vjeçari suedez thotë se ishte në mes të kirurgjisë për një operacion në mushkëri kur ai u zgjua për të dëgjuar mjekët që lëviznin përreth tij dhe punuar mbi të.

“Ishte e tmerrshme, tmerri im më i keq,” tha 22 vjeçari. Simon Rosenqvist, i ishte nënshtruar këtij operacioni në muajin mars. ”Truri im më thoshte pa pushim ‘thuaj emrin tënd, thuaj diçka, luaj gishtërinjtë’, por kam qenë krejtësisht i paaftë për të thënë diçka ose për të lëvizur trupin ose ndonjë pjsesë tjetër,” shkroi Rosenqvist në raportin e tij.

Rosenqvist ka thënë se ai ishte zgjuar në minutën e 30 ose 35 të operacionit i cili zgjati 50 minuta dhe se ai kishte dhimbje serioze dhe ishte shumë i zemëruar në fund të procedurës.

Mjekët kanë thënë se ky rast mund të ndodhë 1 në 1000, sipas tyre pacientët me operacion në zemrës janë gjithashtu në një rrezik të lartë për të ardhur në vetëdije gjatë operacionit.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons