Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Vizitor

avatar
Vizitor
Në ambientet e punës gara seksuale godet më shumë gratë se sa burrat. Kështu thotë një studim ndërkombëtar i publikuar ne "Revista de Psicologia Social". Në studim morën pjesë kërkuesit e Universitetit të Valencias, të cilët analizuan ndryshimet mes burrave dhe grave në mënyrën e tyre të të jetuarit të xhelozisë dhe zilisë në vendin e punës.Gratë, - thotë studiuesi Rosario Zurriaga, një prej autorëve të studimit, - kanë treguar një nivel konkurrence ndërseksuale, duke ushqyer xhelozi ndaj një kolegeje më tërheqëse dhe më joshëse. Ky tip reagimi nuk është parë te meshkujt, të cilët treguan një garë mes të njëjtës gjini më pak të fortë.

"Kërkimi ynë u bë me qëllimin e qartësimit të rolit të emocioneve si zilia dhe xhelozia në vendin e punës. Këto ndjenja sjellin bazën e stresit, duke influencuar negativisht në cilësinë e jetës profesionale", thotë Zurriaga.

tch

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
ehhhhhhhh nrm konkurrenca tben tregosh se kush je e cje e aft tbeshh


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Sponsored content


Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons