Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Shkencëtarët kanë zbuluar një proteinë, që mund të ngadalësojë disa pjesë të procesit të plakjes, duke rritur shpresat për hapjen e një rruge drejt “rinisë së përhershme”, një kërkim që ka nisur që nga lashtësia. Studimi është kryer te astronautët dhe të moshuarit. Një studim i Universitetit të Teramos, Itali, gjeti se enzima 5-lipoksigenase luan një rol thelbësor në vdekjen e qelizave në hapësirë. Frenimi i saj besohet se do të parandalojë apo ulë problemet e imunitetit të astronautëve. Dhe, meqë kushtet hapësinore provokojnë probleme të ngjashme me ato të plakjes në tokë, ky zbulim mund të ndihmojë shkencëtarët të ngadalësojnë procesin e plakjes te njerëzit. Zbulimi u bë në Departamentin e Shkencave Biomjekësore në Universitetin e Teramos dhe u publikua në gazetën “FASEB”.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons