Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Gruaja e parë arabe në “Body Building prej Thu 03 May 2012, 22:18

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Farah Malhass - 26-vjeçarja nga Jordania dëshiron të sfidojë paragjykimet e vendit të saj, prandaj ka vendosur të marrë pjesë në këtë konkurs. “Asnjë nuk e kupton se përse dua të bëhem një yll ndërkombëtar i këtij sporti”, ka thënë ajo Me muskujt e saj të tonifikuar dhe tatuazhet nëpër krahë, Farah Malhass është objekt i shumë kritikave nga ana e femrave jordaneze. E lindur në Jordani, para 26 vjetësh, Farah nuk shqetësohet shumë për mendimet e njerëzve që janë kundër saj. Qëllimi është të bëhet femra e parë arabe që merr pjesë në një konkurs ndërkombëtar të “Body Building”. “Asnjë nuk e kupton se përse dua të bëhem një yll ndërkombëtar i ‘Body Building’”, thotë vajza nga Lindja e Mesme. Malhass është bërë një shembull shumë i përfolur i konservatorëve jordanezë, jo vetëm për trupin e saj të mbuluar me tatuazhe:Krahët e engjëllit në shpinë dhe fraza simbolike në krahë.“Je dikush kur heq dorë nga të qenurit askush”, përkthehet njëri nga tatuazhet. “Vetëm ai që të lëndon mund të të ndihmojë të shërosh dhimbjet”, është kuptimi i tjetrit. Kur gazetari e ka pyetur nëse ka ndier dhembje kur ka bërë tatuazhet, Farah është përgjigjur: “Po, të dhembin shumë, por dhembja është edhe terapeutike në të njëjtën kohë, sepse të lejon të harrosh vuajtjen e brendshme”. “Për mua tatuazhet janë gjallëri. Tregojnë identitetin tim dhe rrugën që dua të ndjek”, shpjegon Malhass. Ajo thotë se tatuazhin e parë e ka bërë në moshën 17-vjeçare, pastaj të tjerët, i ka bërë në Bejrut. Bukuroshja 26-vjeçare ka lindur në një familje të pasur jordaneze; ka një motër, ndërsa prindërit janë ndarë kur ajo ishte e vogël. Farah i ka shkëputur lidhjet me të atin që kur prindërit u ndanë. Tani babai i saj është biznesmen, ndërsa me të ëmën takohet rrallë, sepse është gjatë gjithë kohës në udhëtim.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons