Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Një shtëpi në mes të rrugës, familja refuzon zhvendosjen

Një pronare shtëpie në Kinë ka përfunduar duke jetuar në mes të një rruge kryesore të re pasi refuzoi që të zhvendosjen kur nisi puna për ndërtimin e rrugës. 75 vjeçarja Hong Chunqin dhe burri i saj, që jetojnë në banesë me dy djemtë, fillimisht pranuan të shesin shtëpinë dhe pranuan rreth 11 mijë euro kompensim, por më pas refuzuan.

Në Kinë dikur prona private mund të të hiqej krejt kollaj, por tani ligjet janë forcuar dhe është e paligjshme të shkatërrosh pronën e dikujt pa marrëveshje.

Shumë pronarë shtëpish po ua bëjnë jetën të vështirë ndërtuesve pasi refuzojnë të zhvendosen. Ata quhen “shtëpi gozhdë” dhe janë bërë të famshme. Në një rast një shtëpi mbeti në Changsha, edhe pse rreth e qark saj u ndërtua një qendër e madhe tregtare. Tani shtëpia është si gozhdë në oborrin e saj.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons