Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Henri i VI, flet shqip në Londër prej Thu 03 May 2012, 07:56

Vizitor

avatar
Vizitor
Një prej kryeveprave të Shekspirit, Henri i 6-të, pjesa e dytë, do të vihet në skenën e Teatrit Kombëtar, përpara se të performohet në shqip në Teatrin Globe të Londrës, i quajtur ndryshe edhe Teatri i Shekspirit. Regjisori i shfaqjes, Adonis Filipi i’u ka besuar rolet kryesore të saj, atë të Henrit dhe Mbretereshës Margaret dy aktorëve të rinj: Indrit Cobani dhe Mira Hysaj. Në role të tjera janë disa prej aktoreve më në zë të skenës si Yllka Mujo, Bujar Asqeriu, Kristaq Skrami dhe Vasjan Lami.

Ashtu sic edhe ishte njoftuar, aktori i mirënjohur Ndricim Xhepa nuk do të jetë pjesë e trupës, për arsye shëndetësore.

Shfaqja mund të ndiqet nga publiku në Teatrin Kombëtar prej datës 4 maj, përpara se të udhëtojë drejt Londrës ku do të bëhet pjesë e 37 trupave që do të marrin pjesë për herë të parë në Festivalin e Shekspirit.
tch

2 Re: Henri i VI, flet shqip në Londër prej Fri 22 Mar 2013, 06:10

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
cudi po mduket me tvertet cudi


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons