Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Vizitor

avatar
Vizitor
Një bashkëshort rrezikon të dënohet me një burgim të gjatë në Britaninë e Madhe, pasi përdhunoi gruan e tij në ditën e martesës. E reja, në të 20-tat e saj, tregoi përpara gjykatës gjatë së mërkurës, se ditën e dasmës, ajo ishte kthyer aq e dehur në dhomë, sa që kishte refuzuar që të kryente marrëdhënie seksuale.Megjithatë, partneri i saj e injoroi refuzimin e saj, duke e detyruar me forcë që të përmbushte kërkesat e tij. Gjatë martesës 2-vjeçare, ai akuzohet edhe për katër raste të tjera përdhunimi.

Ligji britanik, ashtu si ai shqiptar, e konsideron njësoj fajtor një bashkëshort, si një të panjohur, në rastin e detyrimit të një akti seksual. Megjithatë, çështja mbetet e bujshme pasi me statistika janë shumë të rralla rastet në të cilat “përdhunimi bashkëshortor” përfundon në dyert e gjykatave.Sipas akuzës në këtë proces, dikur një njeri i dashur dhe i kuptueshëm, bashkëshorti u transformua pas martesës, duke e konsideruarn gruan e tij si një pronë seksuale, e përshtatshme për t’u përdorur sipas dëshirave të tij.

Siç u dëshmua në gjykatë, gruaja kishte patur nevojë për trajtim mjekësor në disa raste nga plagët, përfshi edhe në rastin kur ishte detyruar të kryente marrëdhënie fare pak kohë pas lindjes së fëmijës së çiftit.

Në dëshminë që ka tronditur Britaninë, e reja, emri i së cilës nuk bëhet i ditur për arsye të mbrojtjes së identitetit, deklaroi: “E kam dashur, por nuk mund të jetoja më ashtu siç jetoja. Tashmë kam makth prej tij dhe me temperamentin që ka, kam frikë edhe për fëmijët e mi. Martesa nuk do të thotë se nuk mund të them më jo”.tch

Engjelli_blu

avatar
Princeshe
Princeshe
ene ma ka qejfi ene sma ka i bi kesaj..

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
@Engjelli_blu shkruajti:ene ma ka qejfi ene sma ka i bi kesaj..


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
sa *** i shkreti, nuk ju prit dhe disa or atij dhe skishte pse ta perdhunonte, ja linte vet ajo


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Sponsored content


Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons