Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Skandali, ideja per vepren e Pavaresise eshte e vjedhur

Vepra e pavaresise eshte e vjedhur. Projekti i Visar Obrise dhe gjermanit Kai Roman Kiklas e shpallur te marten, fituese nga Kryeministri Berisha ngjan si dy pika uji me vepren e skulptorit me fame boterore Riçhard Serra.
Nderkohe qe vepra "Lead" e Serres mban persiper nje shkop, vepra e pavaresise mban nje gjysme çatie. Koncepti eshte i njejte per te dyja veprat: njerezit te kalojne permes skulptures, e cila vendoset direkt ne toke. Te dyja veprat ofrojne mesazhe si nje liber i hapur. Vepra e kopjuar eshte me materiale te renda, po ashtu eshte menduar te behet edhe fituesja.
Si u zbulua ky fakt?! Pas nje denoncimi te artistit te njohur Fate Velaj, i cili shprehet se eshte vjedhur vepra e tij "Dyert e Europes"" e ekspozuar ne 2009-n ne Pogradec, dhe ku u zbulua se vepra fituese ne fakt ngjante me se shumti me vepren e skulptorit te famshem Richard Serra.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons