Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Qenushi që viziton varrin e të zotit prej Sun 29 Apr 2012, 17:42

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Dy muaj më parë u mbajt korteu funebër që nga kisha çoi në varreza trupin e një 60-vjeçari dhe që prej atëherë, “ai” viziton çdo ditë varrin e padronit të tij.

Bëhet fjalë për një qenush të vogël ngj...yrë mjalti, që në qytezën e Tonaras, në Itali, e thërrasin thjesht “Qeni pa emër”, sepse nuk dihet se cili ishte emri që i kishte vënë i zoti.

Prej muajsh kafsha e vogël viziton çdo ditë varrin e të zotit, duke u kujtuar të gjithëve historinë e qenit Hachiko, që në filmin me të njëjtin titull me Richard Geere, për 10 vjet priti të zotin në stacionin e trenit.

Historia e “qenit besnik” është pasqyruar nga e përditshmja lokale “L’Unione Sarda”, në të cilën thuhet se i zoti i qenit ndërroi jetë papritur si pasojë e një ataku në zemër.

Disa qenë të tjerë që ai mbante janë adoptuar nga disa banorë të qytezës, ndërsa “Qeni pa emër” ka vendosur të mbikëqyrë varrin e 60-vjeçarit, duke zgjedhur të jetojë në një kopësht pranë varrezave.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

2 Re: Qenushi që viziton varrin e të zotit prej Sun 24 Mar 2013, 03:13

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
thot e ajo shprehja bukur me mir nje qen mik sesa nje mik qenn


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons