Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 LLOJET Jashtëtokësore prej Sun 29 Apr 2012, 15:02

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

LLOJET JashtëtokësoreLLOJI Jashtëtokësorë 1: Grit.

Nga ky lloj ka disa nënlloje. Gjitha tentojnë të shfaqen në ngjyrë gri dhe për këtë arsye janë të referuar si "gri."

LLOJI GRI A:

Ky është lloji më i zakonshëm që na referohen si gri. Gjithashtu i njohur si Zeta Reticuli nga sistemi yllit Zeta Reticulan (ylli Bernard) zona fqinje e Orionit.

Ata funksionojnë në një mënyrë që është me sa duket ushtarake në natyrë me një ngurtësi të përcaktuar nga struktura shoqërore që mban shkenca dhe "botë pushtues" për me qenë levizësit kryesor. Ata janë zakonisht rreth 1.37 metra të gjatë me krerë të mëdhenj dhe sy me një mbeshtjellës të zi.

Ata i kanë të kufizuar tiparet e fytyrës, gojën si vrimë dhe pa hundë. Ata kanë evoluar më tej nevojën për sisteme riprodhuese apo sistemeve që ndihmon tretjen e ushqimit dhe të riprodhimit nga klonimi. Gjenetika e tyre është bazuar pjesërisht në gjenetikë insektesh.

Shkenca e tyre kryesisht merret me studimin e formave të tjera të jetës dhe inxhinieri gjenetike. Ata me sa duket janë pjesë e një loje në ndryshimin e gjenetikes së njeriut gjatë mijëra viteve.

Duket se ata ndoshta janë ne një garë duke u përpjekur të kalojnë në race me njerëzit në mënyrë që të krijojë një "përzierje" që do të jetë më e mirë se kushdo. (Unë kam lexuar se ata janë një specie në shfarosje, se kanë klonuar aq shumë sa që tani, me çdo klonim të njëpasnjëshëm, specieve u rriten dobësit. Ata janë duke u përpjekur që të injektojnë jetë të re në llojet e tyre, duke krijuar racë të përzierë.)

Duket të jenë dy klasa kryesore sociale. Njëra është shumë grabitqare dhe është më e vrazhdë. Të ashpër dhe të hapur. Tjetra është më shumë si të butë, më të rafinuar dhe të aftë për një sjellje më praktike ndaj njerëzve, dhe preferojnë të përdorin më shumë "sjelljen diplomatike" për të fituar kontrollin mbi njerëzit. Ky lloj i Grive është ai që unë besoj është duke u referuar si klasë "portokalli" i Grive.

Ata duken të jenë të emocionuar (nga standardet e njeriut) dhe për këtë arsye janë parë si mizorë në trajtimet e tyre ndaj qenieve njerëzore. Ata janë në gjendje të marrin jetën e njeriut, pa asnjë mëshirë për atë individ. Ata me sa duket mund të përdorin substanca të caktuara të trupit të njeriut për ushqim e tyre dhe për këtë arsye duken si mishngrënës në lidhje me njerëzit. (Gjithashtu kam lexuar se ata nxjerrin lëng nga disa pjesë të trurit të njeriut gjatë përgjigjeve intensive emocionale [frikë] dhe janë në gjendje ta përdorin atë si një droge rekreative.)

Është të kuptuarit tim se këta grit janë aktualisht shërbëtorë të vërtetë të një race mjeshtërash të llojit reptilian (zvarranik) dhe janë duke u përpjekur të përgatitin tokën për ardhjen e tyre duke fituar kontrollin mbi tokë nëpërmjet shumë mjeteve. Ata kanë tendencë për të shijuar ndjenjën e lirisë që janë në tokë, larg prej zotërinjve të tyre dhe do të dëshirojnë ndihmë nga ana e njerëzve në konfrontime me reptilianët... e cila duket të jetë një konsideratë për të ardhmen e afërt.

Këto grit kanë bazat e tyre më të njohura në New Mexico dhe Nevada por janë të njohur gjithashtu se kanë baza në shumë vende të botës.

LLOJI GRI B:

Grit e gjatë nga Orioni. Zakonisht rreth 2.10 deri 2.45 metra të gjatë (raportet shpesh e teprojnë në lartësinë e tyre prej 2.70 deri 3.65 m.) me tiparet e fytyrës disi të ngjashme me grit e tipit A me përjashtim të hundës të mëdhe gjenden në llojin gri B.

Këta gri gjithashtu kanë teknologji që ju mundëson atyre për të kryer veprime të caktuara që të duket si "mrekulli." Këta Grit janë më pak ngjitës drejt njerëzve se grit e llojit A (por konsiderohen akoma "armiqësor".) Ata kanë tendencë për të ndikuar më shumë nëpërmjet kontrolleve politike dhe marrëveshjeve të negociuara me ata që janë në pushtet. Bazat e tyre kryesore duket të jetë në Ishujt Aleutian.
Këto janë lloji që janë parë jo shumë kohë më parë në Rusi Lindore.

LLOJI GRI C:

Këta janë më të shkurtërit të grive dhe priren të jenë rreth 1.10 m të gjatë. Karakteristikat e fytyrës së tyre janë shumë të ngjashme me grit e Zeta Reticuli (Ylli Bernar) dhe janë në të njëjtin "Burim race". Ata janë po aq armiqësore ndaj njerëzve si Zetas. Ata janë nga një sistem ylli pranë shpatullës së Orionit e quajtur Bellatrax.

LLOJI Jashtëtokësorë 2: REPTILIANËT:

Një gjenetikë e ngjashme me reptilianët, këto entitete janë shumë të avancuara, por konsiderohen nga natyra si negativ, armiqësore apo të rrezikshëm qysh atëherë ata vështrojnë njerëzit si një racë krejtësisht inferiore. Ata do donit të na kuptojnë më shumë ashtu si ne do donim të kuptojmë një tufë bagëti. Ata janë mishngrënës në lidhje me njerëzit.

Supozohet se atje është një "shtyrë" planet i vockël apo një asteroid i banuar nga 30 milionë të këtij populli hardhucë që është duke hyrë në sistemin tonë diellor në mes të viteve 90-ta në qoftë se orari i tanishëm është mbajtur.

Ata e konsiderojnë tokën të ketë qenë nën zotrimin e tyre prej lashtësis dhe do të presin që të kenë kontroll të plotë në të gjithë planetin pas kthimit të tyre. Planeti i tyre është duke u bërë i paaftë për të mbështetur jetën dhe kanë nevojë për diku tjetër për të jetuar. Këto janë jashtëtoksorët të cilët janë shërbyer nga Grit e tipit A.

LLOJI Jashtëtokësorë 3: LLOJI Jashtëtokësorë Humanoid

LLOJI HUMANOID A:

Këta kanë një bazë gjenetike të ngjashme me njerëzit e tokës. Ata shfaqen me gjatësi "normale" (1.50-1.80m) Dhe priren të jenë të ndershëm dhe kanë flokë bjonde. Këto entitete janë rrëmbyer nga grit ose janë pasardhësit e rrëmbyer dhe janë trajnuar nga grit si shërbëtorë. Këto subjekte janë krejtësisht të nënshtruar të grive.

LLOJI HUMANOID B:

Këta janë jashtëtokësorë me gjenetikë të ngjashme me njerëzit në tokë dhe gjithashtu, me sa duket, janë humanoid që shërbejnë grit. Këto janë nga Pleiades dhe janë gjithashtu bjond, me paraqitje të drejtë. Ky lloj vërtetë është shumë i evoluar, shpirtëror, mirëdashës dhe kenë një lidhje familiare ndaj njerëzve dhe janë të vetëmit jashtëtokësorë për t'u besuar me të vërtetë nga njerëzit në tokë në këtë kohë.

Ata kishin ofruar për një kohë një ndihmë në tokë që kanë të bëjnë me situatën e jashtëtokësorëve këtu, por ishin kundërshtuar dhe kështu që kanë marrë një lloj "mos nderhyrje" për momentin. Këta jashtëtokësorë janë me sa duket raca stërgjysh e humanoizmit. Këta me sa duket nuk janë në tokë shumë në këtë kohë për shkak të problemeve serioze prej nga vijnë ata.

LLOJI HUMANOID C:

Shumë pak dihet për këta. Ata supozohet se janë një tjeter lloj vërtetë shumë i evoluar, shpirtëror, mirëdashës, të mëdhenjë për njerëzit në tokë. Unë e kuptoj se pamja e tyre është e ngjashme me jashtëtokësorë të tjerë të llojit humanoid. Ata janë nga SIRIUS dhe nuk duket të jenë të përfshira shumë me ngjarjet që po ndodhin në tokë në këtë kohë sesa duke u shqetësuar për skenaret e Grive. Ata deshirojnë të jetë në ndihmë të njerëzve.

Ka të tjerë të njohur si jashtëtokësorë të këtij lloji humanoid "më shumë të evoluar shpirtërisht" natyral që janë me sa duket të vetëdijshëm për situatën në tokë dhe duke marrë parasysh edhe disa mundesi të veprimit. Këto janë nga Arcturus dhe Vega.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

2 Re: LLOJET Jashtëtokësore prej Sun 21 Jul 2013, 07:11

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
UFO't per mendimin tim existojne sepse eshte e pamundur qe ne 100.000.000.000 galaksis to mos eksistoje nje planet qe ka jete.Fakti qe ne nuk e dime eshte se e para cdo galaksi eshte shume larg nga toka, e dyta shkenca jone nuk eshte e perparuar enough te arije shpejtesine a drites dhe e treta edhe sikur te arije shpejtesine trupi i njeriut nuk mund ti rezistoje nje shpejtesie te tille.Jete mund te kete edhe ne galaksine tone.Por problemi eshte se jete jone eshte bazuar ne carbon atom dhe planetet e tjere mund te kene elemente te tjere ne te cilen jeta e tyre mund te jete bazuar.A na kane visituar UFO't?Po na kane visituar por ata nuk mund to shfaqen publikisht sepse ne do terrorizohemi.Me perpara ata duan te shohin sa te zhvilluar jemi ne dhe nga cfare perbehemi ne kete menyre mund te na pushtojne me lehte.Shfaqja e objecteve te shndritshme ne sky eshte permendur gjithashtu dhe ne mithologjine greke.Besoj se UFO't na kane visituar mijera vjet me pare po ne kemi qene primitive dhe eshte i cuditshem fakti qe pas luftes se dyte boterore shfaqja e tyre eshte bere me e shpeshte, per mendimin tim sepse zhvillimi yne po ben hapa gjigande.


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons