Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Sa mund të duroni pa seks? prej Sun 29 Apr 2012, 14:07

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Sa mund të duroni pa seks


Cilat janë prioritetet tuaja

Seksi është padyshim i nevojshëm për organizmin e njeriut. Janë dy arsye kryesore për këtë nevojë: për riprodhim dhe për shoqërim. Mbijetesa bazohet në aftësitë njerëzore të jetojnë në grupe. Këtu përfshihet edhe krijimi i lidhjeve romantike, nga të cilat disa janë më të shkurta e disa më të gjata dhe të këndshme. Pjesë e lidhjes intime mes dy njerëzve, padyshim që është akti seksual.

Si jua tregon organizmi se ju duhet seks

Njerëzit shumë lehtë mund t’i anashkalojnë sinjalet e organizmit të tyre për seks, për shkak të angazhimeve të shumta ditore. Më së miri është që të vështrohet se si mendimet negative dhe disponimi i keq zhduken pas marrëdhënieve seksuale. Kini në mendje se seksi nuk duhet të përfshijë gjithmonë dy persona. Kjo do të thotë se edhe masturbimi është një opsion.

Sinjalet e mungesës së seksit

Sinjalet të cilat mund t’i vëreni për shkak të mungesës së seksit, janë nervozë, tensioni, migrena, stresi, mungesa e apetitit, mungesa e gjumit, ndjenjat kontradiktore për persona të caktuar, si dhe fantazitë e shpeshta seksuale që paraqiten natën.

Mungesa e jetës seksuale shkakton shumë reaksione, ndërsa në rastet ekstreme mund të sjellë deri te gjendjet shumë të rënda- skuqje, irritim, zemërim dhe të ngjashme. Personat e tillë mund të fillojnë t’i lëndojnë njerëzit afër tyre, duke qenë se nuk kanë arritur t’i lexojnë shenjat trupore.

Kur të arrini që në tërësi të jeni në gjendje që t’i njihni shenjat e trupit tuaj që ju flasin se keni nevojë për seks, do ta keni shumë më të lehtë që t’i kuptoni edh periudhat kur lajmërohen këto simptoma të pakëndshme. Nëse e arrini këtë, atëherë do të mund t’i ndaloni ato. Intervalet dallojnë te personat e ndryshëm, por varen edhe nga faktorë të caktuar, siç është mosha, gjinia, mënyra e jetës, gjendja psikike, shtatzënia, menopauza e të ngjashme.

Mbi të gjitha, mundohuni të gjeni kohë dhe ta analizoni veten, nevojat dhe dëshirat tuaja. Në këtë mënyrë do ta kuptoni se çfarë duhet të bëni për t’u kthyer “në rrugën e duhur”


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

2 Re: Sa mund të duroni pa seks? prej Tue 08 May 2012, 05:56

Ylli

avatar
Antar Special
Antar Special
Tri dite!

3 Re: Sa mund të duroni pa seks? prej Mon 30 Jul 2012, 10:13

Infinit

avatar
Princeshe
Princeshe
sa kam duruar edhe tani

4 Re: Sa mund të duroni pa seks? prej Thu 18 Oct 2012, 14:54

pexha

avatar
Antare i ri
Antare i ri
nje nate

5 Re: Sa mund të duroni pa seks? prej Fri 19 Oct 2012, 21:46

LAKSI & E

avatar
Webmaster
Webmaster
28 vite kam duruar pa bere asnjehere,,duroj edhe tash sigurisht


________________________
Sot do të Lirohem nga druajtjet e mia. Nuk do të frikohem të jem i tillë çfarë jam, të gëzohem dhe të kënaqem me të bukurën. Pa frikë do të dashurojë dhe pa frikë do të besojë se më duan ata që unë i dua.
http://kuqezi.albanianforum.net

6 Re: Sa mund të duroni pa seks? prej Wed 06 Feb 2013, 11:43

shaban cakolli

avatar
Antar Special
Antar Special
deri sa nuk ka mundesi,durimi eshte i imponuar

Sponsored content


Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons