Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Aldo

avatar
Moderator
Moderator


Nje histori dashurie, e perfunduar keq, mund ti vendoset ti jepet nje shans i ri. Eshte nje zgjidhje e komplikuar dhe nuk do te thote qe mund te funksionoje.

Nuk eshte asnjehere e thjeshte qe te riktheheni bashke. Shume here jeni te dashuruar vetem me idene , sa qe nuk kuptoni nese problemet baze jane te renda apo kulturuese, eshte e keto qe te humbisni kohe. Mund te duket nje fjali shume rende per tu thene por ky eshte realiteti.
Por nese jane vetem keqkuptime ose sjellja per tu korigjuar , nje shprese ekziston dhe nuk duhet asnjehere qe ta humbisni.

Mesoni nga gabimet e juaja
Gjeja e vetme qe duhet te beni eshte qe te kujtoni te kaluaren dhe te kuptoni gabimet tuaja duke nxjerre nje mesim prej tyre.
Por kush jane keto gabime?
Keto gabime jane ato qe mund te kene kushtezuar historine tuaj. Por jo vetem kjo shpesh ne femrat tentojme qe te jemi shume te kuptueshme dhe te pranojme dhe disa situata qe nuk na pelqejne. Nese keni ndermend t’ia filloni nga fillimi duhet te eliminoni te gjitha zakonet e keqija qe ju besdisnin ose qe bedisin partnerin.

Vuani
Merrni kohen qe ju duhet per te harruar keqkuptimet; mos tentoni te kundershtoni ndjenjat qe tashme jeni refuzuar si : depresionit dhe nervozizmit, merrni fryme thelle dhe hidhuni ne sulm. Te shtireni sikur nuk ju kane lenduar, nuk do ju sherbej per asgje, por te ecni perpara, kjo do te thote qe ju kuptoni ate qe ka ndodhur dhe mundohuni te kuptoni dhe cfare mund te shpetoni.

Mos e sillni te kaluaren ne tashmen
Kjo ne fakt eshte pak e komplikuar. Nese doni te vazhdoni te jeni bashke , mbi te gjitha nese ka pasur nje tradheti. Ajo ka ndodhur qe ai ka gabuar njehere, por mund te gaboj dhe dy here, por nese nuk eshte keshtu? Doni te jetoni ne dyshim se do te vuani perseri? Kjo sjellje do te helmoje dashurine tuaj.

Te rifilloni perseri nga e para
E keni vene re se sa femra presin floket? Nuk e bejne kete per te ndeshkuar veten e tyre , por qe te ndryshojne. Te fillojne nje faze te re te jetes dhe nje ndryshim eshte i rendesishem dhe mund te shoqerohet dhe me nje ndryshim fizik dhe mendore. Ndryshoni pamjen nese keni deshire ose gjeni pak kohe per veten tuaj. Jane shume gjera qe nuk behen, prandaj zgjidhni dicka qe nuk ju merr shume kohe dhe ne kete menyre perfshini dhe partnerin tuaj.

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons