Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 SHBA përgatitet ta sulmojë Iranin? prej Sat 28 Apr 2012, 22:03

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Aeroplanët më modernë amerikanë, F-22 Rapotor, të cilët nuk janë përdorur kurrë në luftë, janë rreshtuar 350 kilometra larg kufirit iranian. Komanda ajrore amerikane demanton se ky veprim paraqet kërcënim për Iranin.
Një numër i panjohur i Raptorëve është bartur në bazën Al Dhafra në Emiratet e Bashkuara Arabe, shkruan revista “Aviation Week”, duke theksuar se aeroplanët e ri të “padukshëm” janë vendosur vetëm një herë në këtë shtet, para tri vitesh.

Arsyeja për transferimin e tyre nuk shpjegohet, por një zëdhënës i bazës amerikane, John Doryan, tha se " gjithçka është pjesë e aktiviteteve të planifikuara më parë, të cilat nuk përbëjnë kërcënim ndaj Iranit. Koloneli e ka .përshkruar numrin e fluturakeve si "domethënëse”.

Reptor është projekti kontrovers i aeroplanëve të gjeneratës së ardhshme, për të cilin SHBA-të deri tash kanë shpenzuar 80 miliardë euro, ndërsa gjatë shtatë viteve të fundit nuk i kanë përdorur kurrë në luftë. Ato nuk janë testuar as në Afganistan e as në Irak, ndërsa e kanë humbur shansin për t’u dëshmuar edhe në Libi.

Prodhues Lockheed Martin pohon se F-22 është i gatshëm për aksion kundër caqeve në zona të mbrojtura mirë, si Irani dhe Koreja e Veriut, por amerikanët kanë vërejtje serioze për shpenzimin e miliarda dollarëve për këtë projekt të pasigurt.

Baza Al Dhfra gjendet 1500 kilometra larg Teheranit, që është në brenda cakut të veprimit të Raptorit.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons