Forumi Kuq E Zi
Drita e diellit largon rrezikun e infarktit Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Drita e diellit largon rrezikun e infarktit Regjis10

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Drita e diellit largon rrezikun e infarktit Empty Drita e diellit largon rrezikun e infarktit prej Fri 27 Apr 2012, 15:10

Vizitor

Anonymous
Vizitor
Drita e diellit është në gjendje të ulë rrezikun e pësimit të infarktit në zemër. Gjithashtu sipas doktorëve amerikanë, një pacient që ka pësuar një atak kardiak mund të rekuperohet më shpejt nëse ekspozohet në rrezet e diellit.Profesori Tobias Eckle, i Universitetit të Kolorados, thekson: “Studimi ynë tregon se drita e diellit ul rrezikun e infarktit dhe gjithashtu lehtëson pasojat nëse pësohet një i tillë. Pacientët që kanë pësuar infarkte gjatë kohës së rekuperimit në spital duhet të shohin sa më shumë dritën e diellit.”

Ky studim është publikuar në revistën shkencore ‘Nature Medicine’.
tch

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
qeka me tvertet e shendetshme po qa tboj unn qe se duroj dot diellin


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons