Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Filmi i Angeline Jolie mbërrin në Tiranë prej Thu 26 Apr 2012, 10:30

Vizitor

avatar
Vizitor
Pas rrugëtimit në disa festival ndërkombëtare, ndër më prestigjozët në botë, pas premierës botërore dhe shfaqjes në Sarajevë dhe Beograd, e pasi ka shkaktuar jo pak reagim në Serbi për mënyrën se si e ka trajtuar luftën e Bonjes, në fillim të viteve, filmi debutues si regjisore i Angelina Jolie, “Në tokën e gjakut dhe të mjaltit”, (In the land of blood and honey), prek Tiranën.

Prej kësaj të premteje, filmi do të nisë të shfaqet për publikun shqiptar në dy sallat e rrjetit të kinemave “Imperial” në kryeqytet, do të sjellë një histori të ndodhur mjaft pranë nesh.

Një histori dashurie në kohë lufte që ka marrë vite nga jeta e Jolie për t’i shkruar, pasi ajo ka dashur të realizojë vetë edhe skenarin e të tregojë ngjarjet sipas vështrimit të saj.

Drejtori i rrjetit të kinemave “Imperial”, Altin Prifti sjell detajet:

“Publiku shqiptar, ashtu si gjithë publiku në mbarë botën, do të ketë mundësinë që nga kjo fundjavë të shohë një nga filmat që ka bërë shumë bujë në kinematografinë botërore. Është një film që ka disa arsye për të cilat publiku duhet ta shohë; është një histori e vërtetë, ballkanike dhe duke qenë kaq afër me Bosnjen, kaq afër me kohën kur kanë ndodhur këto masakra dhe mënyra se si përshkruhen në film nga një aktore shumë e njohur, sic është Angeline Jolie, që e ka edhe filmin e parë të realizuar si regjisore, unë do të thoja që do të jetë shumë tërheqës për publikun që të shohë mënyrën e realizimit të këtij filmi, por edhe lojën e aktorëve e cila është vlerësuar edhe nga kritika”, thotë Altin Prifti.
tch

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
ehhh e mir esht me than tdrejten


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons