Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Pica, armë kundër kancerit të prostatës prej Wed 25 Apr 2012, 13:47

Vizitor

avatar
Vizitor
Mbase nuk është ushqimi më i shëndetshëm i mundshëm, por pica mund të bëjë shumë mirë. Rigoni që përdoret në të dhe në shumë ushqime italiane është një armë e fortë kundër kancerit të prostatës, sipas shkencëtarëve të Nju Jorkut. Karvakroli, një lëndë kimike që gjendet tek rigoni, lufton qelizat kanceroze në prostatë duke i eliminuar ato. Kjo lëndë mund të përdoret tani për krijimin e një medikamenti të fortë.Supriya Bavadekar, një nga pjesëtarët e ekipit të studimit, theksoi për ‘Daily Mail’: “Kërkimi ka dalë në përfundim se ngrënia e picës ul rrezikun e prekjes nga kanceri. Por, studimi është në fazat e para dhe duhen ende eksperimente të tjera.”

“Avantazhi është se rigoni përdoret në shumë ushqime, por karvakroli i rigonit mund të tretet ende pa bërë efekt kështu që po punojmë për një medikament”, shtoi Bavadekar.tch

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
hmm interesante kjo


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons