Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Ministri i Mjedisit të Perusë, Gabriel Acosta Kichantria, pohoi në agjencinë e lajmeve Andina, se numri i delfinëve të vdekur është 877, si dhe është urdhëruar që menjëherë të nisin hetimet për të zbardhur shkaqet e vdekjes së delfinëve, nëse vdekja e tyre u shkaktua nga shkaqe virale apo veçanërisht nëse janë infektuar nga sëmundja e fruthit.

Gjitarët e vdekur janë gjetur një vijë bregdetare rreth 200 kilometrash, që nga Punta Agkioucha deri në Piura, që ndodhet 700 kilometra në veriperëndim të kryeqytetit Lima.
Ministri Acosta shpjegoi se pjesa më e madhe e delfinëve u gjet në fazë të përparuar të dekompozimit të tyre, gjë që vështirson shumë analizat laboratorike.
Rezultatet e para priten të bëhen të ditura javën e ardhshme.

Në vijim, ministri Acosta shtoi se vdekja masive e delfinëve mund të ketë ardhur si pasojë e sëmundjeve virale, pasi dhe në të shkuarën ka ndodhur një fenomen i ngjashëm në Peru, Meksikë dhe SHBA:
Gjithashtu ministri i mjedisit, përjashtoi mundësin e helmimit të qëllimshëm të delfinëve


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons