Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

FBI identifikoi hakersin e “Anonymous” përmes gjoksit të së dashurës

Kjo fotografi ja mundësoi FBI-së që të mund të arrestonte një prej hakersave të grupit “Anonymous” nën akuzën se kishte qenë pjesë e rrjetit që përvetësoi të dhëna të rezervuara nga oficerët e policisë në Shtetet të Bashkuara të Amerikës. Higio O. Ichoa III është prangosur nën akuzën e hyrjes së paautorizuar në faqet e internetit të agjencive zyrtare.

Ishte ky imazh i bërë nga e dashura e tij që çoi në aksionin dhe ndalimin e 30 vjeçarit programues kompjuterik nga Galveston i Teksasit. Në foto femra ka një letër të ngjitur në stomak ku shkruhet “PwNd by w0rmes & CabinCr3W ♥ u B****’s!”. FBI tha se përmes kësaj identifikoi Ochoa i cili e thërriste veten “w0rmes” online dhe se ishte anëtar i “cabinCr3w”, një nofkë e grupit Anonymous.

Në muajin shkurt Ochoa kishte hapur një profil në Twitter @AnonË0rmer i lidhur me një faqe interneti në të cilën ishin publikuar disa informacione të vjedhura. Në qendër të faqes ishte vendosur fotoja e gruas me mesazhin. Të dhënat e fotos tregonin se ajo ishte marrë nga iPhone.

GPS koordinoi gjithçka në të dhënat e fotos duke mundur të kuptojë edhe adresën e saktë të vendit ku ishte fiksuar, Wantirna Sourth, Melbourne. Më pas FBI shkoi në faqen e FB të Ochoas ku konstatoi se e dashura e tij emërohej Kylie Gardner nga Australia. Nga kryqëzimi i të dhënave FBI kuptoi se ishte i njëjti njeri. Policia arrestoi Ochoan në 20 mars ndërsa e dashura e tij nuk rrezikon asnjë akuza dhe ndodhet e lirë.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons