Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

19-vjeçarja Sofi dhe 20-vjeçari Hakon u gjendën në ishullin tragjik Outoia, kur Anders Breivik vuri në zbatim planin e tij çnjerëzor. Gjatë kohës që maniaku vriste të rinjtë pa pushim, dy studentët që nuk njiheshin mes tyre, hynë në det, që të shpëtonin nga breshëritë e plumbave.

Ata notonin pranë njëri-tjetrit dhe dëgjonin automatikun dhe ulërimat e të rinjve. Sofi kishte parë me sytë e saj të dashurin dhe shoqen e saj të ngushtë, të vdisnin para saj nga plumbat e Breivik. Ajo notonte si e çmendur, pasi e kishte pushtuar paniku dhe frika. Hakon ndodhej në ujë pranë saj, derisa mbërriti policia.

Dy të rinjtë nuk i humbën kontaktet dhe u përpoqën ta kapërcenin së bashku tmerrin dhe shokun e krijuar nga kasaphana. Pak muaj më pas, mbështetja që i jepnin njëri-tjetrit u shndërrua në një dashuri të fortë dhe sot janë të pandarë.

“Shumë muaj pas tragjedisë, teksa përpiqeshim të qetësonim njëri – tjetrin, kuptuam se kishin kimi të fuqishme mes nesh”, tha Sofi, gjatë një interviste për britaniken “Sun”. “Kasaphana nuk na mundi dot. Shpresojmë që historia jonë t’u japë pak kurajë edhe të mbijetuarve të tjerë”, tha ajo.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
sa dashuri e embel...por edhe e trisht njekohesisht 3333 3333 3333


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons