Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor


Rabini “i shenjtë” Yitzchak Kaduri, trondit botën: “Mesia i vërtetë është Jezu Krishti, ai do të shfaqet pas vdekjes së Ariel Sharon” (video)

Rabini plak, Yitzchak Kaduri, me një reputacion të madh dhe i pagëzuar si “i shenjt” për Izraelitët, i cili ndërrojë jetë më 28 janar të vitit 2006 në moshën 111-vjeçare dhe në varrimin e tij morën pjesë më shumë se 200,000 hebrenj. Pak kohë para se ai të vdiste, ai thirri nxënësit e tij dhe i njoftoi ata se ju Shfaq në vizion Mesia!
Kështu, ai la një dorëshkrim ku në të cilën ai kishte titulluar se kush ishte Mesia, por me një kusht që dorëshkrimi i tij të hapej një vit pas vdekjes së tij.
Dhe kështu u bë… Në vitin 2007, u hap ky dorëshkrim i për t’u lexuar, e në të shkruhej: “Përkatësisht me shkurtimin e emrit të Mesiës, Ai do të ngrejë popullin dhe do të vërtetojë se fjala dhe ligji i tij kanë prestigj. Këtë kam nënshkruar në muajin e mëshirës. Yitzhak Kaduri!”
Në hebraisht inicialet e fjalëve të mësipërme, krijojnë një emër Yehoshua, që do të thotë Jezus!

Këtë histori tronditëse, e kishte zbuluar e famshmja ISRAEL TODAY, gazetari i saj, Aviel Schneider, i cili kur hetoi shumë dorëshkrime të rabinit, u befasua shumë, pasi në shumë prej tyre, Rabini kishte pikturuar shenjën e Kryqit!
Gjithashtu, ai pohon se Rabini Kaduri, u kishte thënë nxënësve të tij se Mesia do të shfaqej pas vdekjes së Ariel Sharon, i cili aktualisht ndodhet në gjendje të vështirë shëndetësore, këtu e gjashtë vjet rresht!

Kjo shfaqje, sigurisht që do të thotë se vërteton shfaqjen e vetme të vërtet në Izrael, me ngjarjet tragjike që kishin paraprirë, Lufta e Dytë Botërore dhe dominimi i Krishtërimit Ortodoks, që mban dhe Tempujt e Shenjtë të Krishtit… Farë dhe prova të palëkundura para syve të “verbuar”… të cilët do të shikojnë dritën e Vërtet.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
ehhh me tvertet e tronditshmee


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons