Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Thyen rekordin, bart 331.000 bletë në trup prej Mon 23 Apr 2012, 19:04

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Një bletar kinez ka thyer rekordin botëror para disa ditësh duke mbuluar trupin e vet me më shumë se 30 kg bletë.
Shi Ping nga krahina Çongking në Kinë është adhurues i madh i bletëve të cilat i kultivon tash e disa vite.
Ai ia doli ta thyejë rekordin me numrin bletëve në trupin e vet pasi që atë e mbuloi me 33,1 kilogramë bletë që bëjnë përafërsisht 331.000 bletë.
Rekordi i mëhershëm ishte ai i vitin 2008 nga Ruan Liangming nga Xhaungsi me 26,8 kilogramë bletë .


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons