Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Misioni për shfrytëzimin e asteroidëve prej Sun 22 Apr 2012, 15:55

Vizitor

avatar
Vizitor
Skenarët e filmave hollivudianë, ku njerëzimi pasi shteron burimet natyrore të jetesës në Tokë, vihet në kërkim të burimeve të reja në hapësirë, mund të bëhen realitet më shpejt nga sa e kemi menduar deri më tani. Google Inc. pritet të bëjë publik ditën e martë projektin e saj të “gjuetisë së asteroidëve” në kërkim të materialeve të rralla që, sic thotë Google, do të prosperojnë jetën e njerëzimit dhe do të trefishonin GDP-në globale. (ndoshta një ide për t’i dhënë fund krizës financiare).Projekti ka marrë mbështetjen e plotë të James Cameron, regjisori hollivudian i njohur dhe për pasionin e tij eksplorues dhe pritet që pas publikimit edhe online, të tërheqë të tjerë investitorë të fuqishëm.

Më shumë hollësi nga misioni do të publikohen nga Planetary Resources, kompania e ngritur nga Peter Diamandis dhe Eric Anderson.

“Toka është një thërrime në supermarketin e të mirave që ofron hapësira. Më në fund kemi teknologjinë e duhur për të tërhequr të mira materiale në dobi të njerëzimit, pa qenë nevoja të shkatërrojmë planetin tonë”, do të deklaronte Diamandis në një intervistë për Forbes në fillim të këtij viti.
tch

2 Re: Misioni për shfrytëzimin e asteroidëve prej Sun 24 Mar 2013, 03:23

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
sa deshir kam tlexoj per te till gjerashhh


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons