Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Një punonjëse e shërbimit publik në Australi, e cila u plagos duke bërë seks gjatë një udhëtimi pune, ka fituar kompensim pas një vendimi gjykate.

Sipas BBC, gruaja u godit nga një abazhur në kokë ndërsa ishte në krevat duke bërë seks në një motel. Ngjarja ndodhi në vitin 2007.

Fillimisht pretendimet e saj për kompensim për shkak të dëmeve fizike dhe psikologjike u hodhën poshtë.

Por një gjykatës ka vendosur tani se ajo ka vuajtur nga plagët gjatë kohës që ishte në punë.

“Nëse ajo do ishte plagosur duke luajtur me letra në dhomën e saj të motelit, do kishte marrë kompensim, edhe pse nuk mund të thuhet se punëdhënësi e ka nxitur për një aktivitet të tillë,” tha gjykatësi John Nicholas.

“Në mungesë të provave për vetëplagosje, fakti se paditësi është angazhuar në aktivitet seksual dhe jo në ndonjë aktivitet tjetër nuk çon në ndonjë rezultat të ndryshëm”.

Punonjësja e qeverisë, rreth të tridhjetave, theu hundën, një dhëmb dhe dëmtoi gojën kur e goditi abazhuri në fytyrë.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons