Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Petroglife te Dinosaureve ne Arizona prej Sat 18 Jun 2011, 13:46

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Gjate nje ekspedite amatore gjeologjike Steven Bouchman dhe gruaja e tiji zbuluan disa petroglife (piktura ne gur) qe paraqesnin pamje te Dinosaureve, Dragojve madje dhe te njerezve te veshur me ate qe mund te interpretohet si kostum astronauti.

Zbulimi i bere ne Crack-in-Rock ne Wupatki National Monument, Arizona i perket nje kohe qe mund te varioje nga 60 milione deri ne 120 milione vjet me pare.

Kjo zone eshte e njohur per sedimentet e saj te fosileve, madje dhe disa zbulime te bujshme ne fushen e paleontologjise dhe te antropologjise jane bere ketu.

Ne momentin qe i shikon te vjen nder mend dora e pastervitur e njeriut primitiv me perpjekjet e tij per te shprehur ne forme artistike ato qe shikonte gjate dites.

Por a ka qene njeriu bashkejetues me dinosauret?

Kjo eshte pyetja qe i mundon me shume studiuesit. Si ka mundesi qe njeriu parahistorik ka patur dijeni per dinosauret dhe si shpjegohet prania e nje njeriu me veshje astronauti ne te njejtin petroglif? Ky eshte nje tjeter mister qe shkenctaret e sotem nuk jane ne gjendje ti pergjigjen.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons