Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Suedi, papritur hapet “Porta e Ferrit” prej Sat 21 Apr 2012, 18:04

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Në fotografit që albobserver ju paraqet, mund të shikoni një “lavaman” apo siç edhe e pagëzuan atë shumë njerëz, “Porta e Ferrit”.
Ka një madhësi prej 200 metër katrorë dhe quhet (nga specialistët) “Fabiangropen” dhe gjendet në rajonin e Malmberget në Gallivare, 75 kilometra nga qyteti i Kiruna të Suedisë.
Thellësia e “Portës së Ferrit”, është mbi 150 mera.
Sigurisht, sipas specialistëve dhe gjeologëve, ky është një lajmë shumë i keq për banorët që jetojnë rreth saj, pasi veç frikës që ajo të kall, problemi më i madh është zhurma që buron nga thellësia e saj!
Sipas vendasve, shumë herë tmerri aty, mund të zgjasë deri në 45 minuta!
“Kam fikë dhe nuk dua të qëndrojë vetëm në shtëpi kur oshtin. Janë kaq të frikshëm zhurmat, saqë dhe fuqia e tyre vjen gjithnjë e në rritje. Është njësoj si të kesh një avion mbi kokë, apo të fluturojë mbi çatinë e shtëpisë. Është fiks, njësojë si zhurma e shpërthimit të vullkanit”, deklaroi Berit Hannu, që jeton shumë pranë “Portës së Ferrit”.

Specialistët pohojnë se problemi është shumë serioz.
Pasi gropa, sa vjen dhe zgjerohet e zmadhohet gjithnjë e më shumë, kështu nuk mund të parashikohet se ç’mund të ndodh në të ardhmen.
Gjeologët të befasuar nga ky fenomen i çuditshëm, thjesht shprehin pamundësinë e shpjegimit dhe të zgjidhjes së këtij fenomeni, duke thënë se shpresojmë të ndal me kaq!


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
hmmmmmm e frikshme por gallat


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons