Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Harte Yjesh e Epokes se Akullnajave prej Sat 18 Jun 2011, 13:46

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Kjo harte na jep nje ide mbi mendjen e te pareve tane. Harta qe paraqet pamjen e qiellit gjate nates eshte zbuluar ne muret e nje pikture te famshme murale ne shpellen Lascaux ne Francen qendrore.

Harta paraqet nje pamje parahistorike te kozmosit.

Dr Michael Rappenglueck thote se kjo harte mendohet se eshte 16.500 vjet e vjeter dhe tregon 3 yje te shndritshem qe sot njihen me emrin Trekendeshi i Veres.

Po ashtu ne te njejtin afresk eshte gjetur dhe nje harte e grupit te yjeve te quajtur Pleiades. (ose sic njihet ndryshe me emrin Shtate Motrat).

Ndersa ne nje shpelle ne Spanje eshte gjetur nje tjeter harte murale e datuar 14 mije vjecare qe paraqet nje tjeter pamje te yjeve te asaj epoke. Sipas

Dr Michael Rappenglueck detajet e hartave tregojne qe te paret tane kane qene shume me teper te sofistikuar sesa mendohet.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons