Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Fytyra të çuditshme prej Sat 18 Jun 2011, 13:40

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Me 23 gusht 1971, ne nje fshat te vogel spanjoll Belmez, familja Pereira jetonte e qete ne shtepine e saj ne rrugen Rodriguez Acosta 5.

Ate dite zonja Preira beri nje zbulim te çuditshem, nje fytyre njerezore formohej ne menyre spontane ne toke te çimentuar ne kuzhinen e saj.

Maria Pereira therrret menjehere burrin e saj dhe djalin e saj qe te shohin kete shfaqje.
Atehere familja e frikesuar fillon te largohet nga frika dhe flasin me komshite.

Disa dite me vone, familja kthehet dhe djali e prish pllaken e cimentos, duke e bere nje tjeter.

Kalon nje jave pa ngjarje te reja.Ne fillim te javes, fytyra shfaqet rishtas.

Familja shkon te shoh keshillin e fshatit per te ditur se çfare te beje. Autoritete lokale e marrin bllokun e çimentos.

Ketu fillojn hetimet, dihej se shtepia ishte ndertuar mbi nje varreze te vjeter, ne fillim romake, pastaj muslimane dhe finalisht krishtere.

Ata gërmojnë ne toke ku zbulojne shume trupa nder ta edhe dy pa koke, qe datonin nga shekulli 13.

Te gjitha keto trupa varrosen nje varreze katolike.Tani menduan qe shpirterat jane qetesuar e mbyllin kuzhinen me rrasë çimenti, dhe familja kthehet ne shtepi.

Mjerisht fytyra te raja shfaqen pas pak kohe, por kete here shume, femra, meshkuj, femije..

Djali tenton t'i shkaterroj por kot.Popullata mendonte ne ndonje shaka, dhe policia e pengon familjen qe te kthehet ne shtepi, por manifestimet vazhdonin.

Ne fillim 1972, German de Argumosa dhe Hans Bender dy parapsikologe e vizitojne vendin, dhe sipas tyre kjo eshte nje ngjarje paranormale me e rendesishmja e shekullit.

Kur arrijne ne vendgjarje ata fillojne te pastrojne, te observojne fytyrat qe prape shfaqeshin rishtas.

Ata nuk ishin te vetmit deshmitare, gjithashtu ishin prezent shume police dhe gazetare.

E mbyllin kuzhinen dhe ata vendosin qe te presin 3 muaj per te vertetuar se mos ishte nje shaka, duke bere shume foto.

Pas 3 muaj ata kur e hapin kuzhinen shohin qe fytyrat ishin zhvendosur dhe ishin shfaqur fytyra te reja.

Ata perdoren foto infra te kuqe dhe me rreze X, dhe pane qe nuk ishte shaka.

Ende as sot nuk kemi asnje shpjegim per kete fenomen, edhe pas gjithe atyre studimeve nuk dihet asgje.

Disa pamje nga kjo ngjarje:


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons