Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

“Astronauti i Pelenque”, eshte nje pllake varri qe ndodhet ne ambientet e brendshme te varrit te njeres prej piramidave me te famshme te Maya, pra e piramides se Tempullit te Mbishkrimeve ne Meksike.

ilot (ne rastin konkret kemi te bejme me mbretin Pakal) qe po udheheq nje anije “kozmike” duke perdorur me dhjetera aparatura te instaluara ne te.
Per shume dhjetevjeçare rrjesht -hieroglifi ne fjale- mbeshtetesit e teorise se alienve dhe shume shkencetare te tjere, e kane perdorur ate si “fakt” i ekzistences se teknologjise jashtetokesore qe ne lashtesi, pasi ai daton qe nga shekulli i 7-te, pas eres se re.
Ideja tjeter, i referohet perfaqesimit te mbretit Pakal, i cili po shoken drejte botes tjeter, Botes se Poshtme i ulur ne nje fron siper perbindeshit te Botes se Poshtme Simpalmpa, i shoqeruar nga nje bime e shenjte (miser-simbol i rilindjes) prej se ciles keput nje kalli.
Por ajo çka duhet theksuar, eshte fakti se ne ate çka arkeologet ngrene “duart larte” dhe dorezohen, jane zbulimet e sendeve te tjera te zbuluara ne Tempullin e Mbishkrimeve, te cilat pasqyrojne imitime te çrregullta, si ato qe i ngjajne kultures Egjiptiane dhe ato te kulturave Aziatike, te Indonezise dhe Tempujt Budiste!
Kohet e fundit, me dominuese eshte hipotezat se pllakat ne fjale pasqyrojne nje disk fluturues te asaj kohe!


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons