Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Festivali i Kanës prej Fri 20 Apr 2012, 17:46

Vizitor

avatar
Vizitor
Dashuri dhe kaos! Kështu përshkruhet në pak fjalë gjithçka do të ndodhë në Festivalin e Filmit që mbahet në Kanë. Drejtori i festivalit, Thierry Fremaux ka bërë publik listën e filmave që do të jenë pjesëmarrës në festivalin më të rëndësishëm të filmit në botë. Fermaux është shprehur se temat e zgjedhura këtë vit kanë të bëjnë me shoqërinë. "Nëse do i përshkruanim në pak fjalë këta filma unë mund t'ju them se fjalët kyçe janë: dashuri dhe kaos, vuajtje dhe bujari. Regjisorët e përzgjedhur janë artistë të mirë dhe kanë mundur t'i trajtojnë mirë këto tema që lidhen me dashurinë dhe atë që po ndodh në shoqërinë e sotme",ka pohuar drejtori i festivalit.Këtë vit kanë qenë 1700 filmat që kanë aplikuar për të qenë pjesëmarrës në festival dhe ky është një numër që rritet nga viti në vit dhe të përzgjedhur janë filma nga 26 vende të ndryshme të botës. Për të parën herë marrin pjesë filma e artistë nga Siria, Jordani apo Porto Riko, ndërsa kinemaja amerikane kthehet në këtë festival me 4 filma pjesëmarrës.
Në këtë edicion të radhës së Festivalit të Filmit që mbahet çdo vit në Kanë të Francës, do të nderohet jeta dhe gjurmët që Marilyn Monroe la në kinemanë botërore.
tch

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons