Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Ecja midis dyerve ju bën të harroni prej Mon 16 Apr 2012, 21:55

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

A jeni ngritur ndonjehere, te hyni ne ndonje dhome dhe te harroni ate qe ishit duke bere pak me pare?

Sipas shkencetareve, kjo nuk eshte thjeshte e zakonshme, por rezultati i nje diçkaje te quaqjtur ”location-updating effect”. Kur hyni ne nje dhome, truri juaj rifreskohet per te mare informacionin e ri te gjithe ambjentit pereth, duke bere qe me shume gjasa, ju te harroni ate qe ishit duke bere me pare. Quhet ”location-updating effect” (efekti i perditesimit te vendit) efekti i cili gjate levizjes ndermjet dhomave (edhe ato virtuale) shkakton veshtiresi dhe me shume kohe per rikujtimin e memorieve te vjetra.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

2 Re: Ecja midis dyerve ju bën të harroni prej Mon 16 Apr 2012, 21:59

Vizitor

avatar
Vizitor
@$EB@$TJ@N shkruajti:
A jeni ngritur ndonjehere, te hyni ne ndonje dhome dhe te harroni ate qe ishit duke bere pak me pare?

Sipas shkencetareve, kjo nuk eshte thjeshte e zakonshme, por rezultati i nje diçkaje te quaqjtur ”location-updating effect”. Kur hyni ne nje dhome, truri juaj rifreskohet per te mare informacionin e ri te gjithe ambjentit pereth, duke bere qe me shume gjasa, ju te harroni ate qe ishit duke bere me pare. Quhet ”location-updating effect” (efekti i perditesimit te vendit) efekti i cili gjate levizjes ndermjet dhomave (edhe ato virtuale) shkakton veshtiresi dhe me shume kohe per rikujtimin e memorieve te vjetra.
Une ika fare lere mos e pyet me...GJITHE DITEN KETE BEJ

3 Re: Ecja midis dyerve ju bën të harroni prej Mon 16 Apr 2012, 22:07

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

4 Re: Ecja midis dyerve ju bën të harroni prej Mon 16 Apr 2012, 22:11

Vizitor

avatar
Vizitor
@$EB@$TJ@N shkruajti:
Si shume po qesh sot....se mos te del prej hundesh neser

5 Re: Ecja midis dyerve ju bën të harroni prej Mon 16 Apr 2012, 22:29

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
nuk e di, ja te shfo ca do behet


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Sponsored content


Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons