Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 C’po ndodh me genet e trashgimise ? prej Mon 16 Apr 2012, 21:52

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Gjenetikisht nuk duhet te ndodhte,poor tashti jemi para nje fakti real.Mjekët britanikë kanë mbetur të habitur dhe gjenetistët nuk kanë ditur ta shpjegojnë se si nga një çift me ngjyrë solli në jetë një fëmijë me lëkurë të çelët dhe me sy bojëqielli.

Prindërit, të cilët jetojnë në Britani, por kanë origjine nigeriane, kanë edhe dy fëmijë te tjerët të ngjashëm me ta. Babai i vajzës është habitur kur ka parë beben, por nuk ka asnjë dyshim që ai është i ati. E vogla është quajtur Nmachi, që do të thotë “Bukuri e Zotit” dhe prindërit ndihen me fat që e sollën atë në jetë.

Vajza e porsalindur Nmachi Ihegboro ka mahnitur ekspertët e gjenetikës të cilët thonë se vajza nuk është as albin. Babai i saj Ben (44 vjeçar) thotë: “Prej se ka lindur, nuk mund t’ia ndajmë sytë”. Nëna e gëzuar Angela (35 vjeçe) deklaroi se ajo është një fëmijë tepër i bukur “është e mrekullueshme”.

Familja jeton në Woolwich në jug të Londrës, ndërsa të gjithë fëmijët tjerë janë me ngjyrë të zezë. Ben i tha gazetës britanike “The Sun” se fillimisht ishte shokuar pas lindjes së Nmachit bile edhe ishte mahitur duke e pyetur gruan nëse ky fëmijë është i tij.

“Pasi lindi të dy jemi ulur dhe nuk kemi mundur t’ia ndajmë sytë me orë”, tha babai i fëmijës. “Bashkëshortja ime është besnike. Edhe sikur të mos ishte, bebja nuk do të dukej kështu”, ka përfunduar Ben


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons