Forumi Kuq E Zi
Pse disa zogj i kanë puplat blu? Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Pse disa zogj i kanë puplat blu? Regjis10

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Pse disa zogj i kanë puplat blu? Empty Pse disa zogj i kanë puplat blu? prej Mon 16 Apr 2012, 21:43

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Pse disa zogj i kanë puplat blu? Zogu-ngjyre-blu-kuriozitete-enigma-com
Zogjte e kuq dhe te verdhe i marin pigmentet nga ushqimet qe hane, po zogjte me ngjyre blu?

Shkencetaret kane studiuar me qindra pupla zogjsh ngjyre blu ne perpjekje per te percaktuar se nga vjen ngjyra. Ajo qe ata gjeten ishte se gjate kohes qe nje pende ritet, pjese te qelizave te saj vdesin dhe ajo cka mbetet shnderrin ne ngjyre blu kur drita kalon permes saj.

Per dekada me radhe shkencetaret e kane ditur se nga merej ngjyra te zogjte e kuq dhe te verdhe, ngjyra vjen nga pigmenti i ushqimit qe ata hane, Flamengot pershembull e marin ngjyren roze nga pigmenti i disa algave me te cilat ushqehen.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

2Pse disa zogj i kanë puplat blu? Empty Re: Pse disa zogj i kanë puplat blu? prej Fri 19 Apr 2013, 11:42

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
interesant po zogjt me pendet bluuu jan shum tbukur


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons