Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Pas 25 vjetesh nje djale qe kishte humbur kur ishte femije, ka mundur te gjeje shtepine e tij duke perdorur imazhet satelitore te programit Google Earth.

Saroo ishte vetem 5 vjec kur humbi, pasi u nda nga vellai i tij gjate ne udhetimi me tren. Pasi mori trenin e gabuar dhe udhetoi per ore te tera ne drejtim te gabuar, ai u gjend duke lypur ne rruget e Kalkutes. Perfundimisht ai u shpetua nga nje jetimore por nuk kishte njohuri per lagjen dhe emrin e nenes se tij.

Pasi shkoi me prinderit te cilet e biresuan ne Australi, Saroo, tashme 25 vjec mundi te lokalizonte qytetin e tij te lindjes duke perdorur programin Google Earth, dhe me pas gjeti nene e tij. “Ajo me kapi prej dore dhe me coi ne shtepine e saj,” tha ai. “Nuk mund te thoshte asgje per mua, mendoj se ajo ishte po aq e shokuar sa edhe une. Ajo kishte nje ndjenje shqetesuese, per shkak se djali i saj 25 vjecar u shfaq papritur si nje fantazem.”

Saroo ishte vetem 5 vjec kur humbi. Ai ishte duke udhetuar me vellain e tij te madh, i cili punonte si pastrues ne trenat e Indise. “Ishte vone ne mbremje. Isha aq i lodhur sa u ula ne nje mdenjese ne stacion treni dhe me zuri gjumi.”


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Infinit

avatar
Princeshe
Princeshe
sa mire google earth

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
un e kam gjet me fcb


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Sponsored content


Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons