Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Gjithçka qe ju duhet te mbani ne mend është si te mbrohuni nga monitorimi apo harkimi ne WIFI.
Siç e keni shpjeguar ne një artikull me pare nëse e keni lexuar thuajse nuk keni nevojë te vazhdoni.
Hapeni dhe aktivizoni firewall ne kompjuterin e juaj.

Nëse ju përdorni një program për dërgimin e emailave për desktop, jeni te sigurt qe lidhja është e mbrojtur ne SSL or TLS.

nëse ju përdorni dërgimin e emailave ne web jeni te sigurt qe përdorni HTTPS dhe vetëm HTTPS.

Jeni te sigurt qe çdo web faqe qe përdorni është https dhe vetëm https.

Tereni te sigurt qe te përdorni VPN.

Një VPN do te ju mbroj juve pak a shumë gjithkund. Ndonjë mund te di qe ju përdorni VPN apo nuk mund te di se çfarë bëni ju se far keni hapur ne web ka keni ndryshuar ne PC-ne e juaj apo far jeni duke dërguar.
Pa një VPN monitorimi mund tejet i mundshëm.
Dhe pa një SSL apo HTTPS te gjitha te dhënat do te jen te mundur qe te vëzhgohen apo monitorohen.

Një qasje fizike heq gjithçka

Nëse dikush ka qasje fizike ne kompjuterin e juaj ai ne përgjithësi mund te beje far te doje nëse ju nuk e shikoni.
Gjithçka qe i nevojitet atij është qe te vendosi një spyware dhe me atë ai mund te ju hedh poshtë te gjitha mundësi te mbrojtjes. //Ke kompjuter//


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons