Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Si te printojm nje prn te dhan. prej Sun 15 Apr 2012, 20:08

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Për të kursyer kohë , unë të shtypi imazhe nga vet webi, (nga BA online) "për të gtk +." Megjithatë, unë kam qenë në gjendje të hapur dhe të shtypura imazhe nga këto fotografi shtypur *. PRN. Asnjë nga programet e listuara (Menu e për të hapur me listë) për të hapur këto punë te dhene. Fjala tregojnë një bandë e faqeve të dërdëllisje "tekst". Çfarë programi do të hapë këto dosje? Unë jam hapur Windows Vista Home 64 dhe Office 2007. Printeri im është një IP Canon 1600.


Mos përdorni të shtypura të paraqitjes.

Do të jemë i sinqertë ato te dhena qe ju keni dashur te shtypni ne prn ka qen nje ide e keqe.

Nëse keni printer dhe ju keni dashur te shtypni ate.. Unë do t'ju tregoj se çfarë duhet të provoni per te shtypur ne PRN.

Pastaj unë gjithashtu do t'ju tregojë atë që cka duhet te beni patjeter .
Printimi mund te ju paraqitet me demtime.

Printimi ne dosje nuk punon edhe pse ju mendoni qe po. Unë mendojprintimi qe ju keni paraqitur ne skuader mund te printoni edhe ne nje meny tjeter.

Vendos një mënyrë tjetër, një. PRN fotografi mund të përdoret për të shtypur skedar vetëm në një printer që është (tejet) përputhet me printer se është zgjedhur si default printer në kohën dokument ishte shtypur të paraqesë.

Nuk ka. shfletues PRN.

mund e jet ne te ardhmen qe do te paraqitet nje printes qe e ka kete mundesi dhe ate me nje program te posatshem te paraqet ne ekran por momentalisht nuk mendoj qe ka.

Open Printers dosjen tuaj, ose drag dhe drop një ikonë për printerin tuaj në desktopin tuaj.

Tani gjeni te dhenat e juaja ". PRN" ne Windows Explorer.

Kliko në këtë fotografi, zvarrit atë në krye të ikonës së printerit dhe lirimin e tij.

Printer do të përpiqet për të shkruar dokumentin. Nëse është e pajtueshme kjo duhet të punojnë.

Por në të gjitha ndershmërisë - Unë nuk jam shumë shpresëdhënës në të. Ka shumë gjëra thjesht shumë që mund të shkojnë gabuar. // kekompjuter


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons