Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Vizitor

avatar
Vizitor
Puthja, në pamje të parë, është një veprim i thjeshtë i prekjes së buzëve midis dy njerëzve të dashuruar. Puthja është shumë e rëndësishme në dashuri dhe na emocionon sa herë që e shijojmë. Kjo është e sigurt, diçka që patjetër që e dini edhe ju. Por, ajo që ndoshta nuk dini, është që çdo puthje që i japim njeriut tonë të zemrës fsheh disa surpriza, të cilat as që i kishit menduar ndonjëherë.Hidhini një sy listës së mëposhtme me 13 të veçantat që nuk dinit për puthjen, dhe do të kuptoni!1. 37% e meshkujve i mbajnë sytë hapur kur puthin, ndërsa 97% e femrave i mbajnë sytë mbyllur.

2. Puthja që zgjat një minutë, ndihmon që të digjni 26 kalori.

3. Studimet e bëra kanë treguar se kur dy njerëz puthen, përdorin të gjithë muskujt e trupit të tyre.

4. Nëse puthjen e ndani me një person, me të cilin keni të njëjtën ngjyrë flokësh, rezultati është më pasionant.

5. Çdo njeri në jetën e tij, mesatarisht do të puthet rreth 25.000 herë. Këtu nuk përfshihen vetëm puthjet pasionante mes të dashuruarve, por edhe puthjet në faqe.

6. Truri ynë ka nerva të veçanta që na ndihmojnë për të gjetur buzët e partnerit/es sonë edhe në… errësirë.

7. Një puthje mund të jetë 10 herë më rezultative sesa morfina, në zvogëlimin e dhimbjeve (!), pasi besohet se aktivizon qetësuesit natyrorë të trupit. Kështu, kur nëna i thotë fëmijës që u vra “ku u vrave, të ta puthë mami që të shërohet”, di se çfarë bën.

8. Njeriu mesatarisht, humbet rreth 14 ditë nga jeta e tij… duke u puthur!

9. Puthja më e gjatë në botë, zgjati 17 ditë dhe 10 ½ orë! Kjo ka ndodhur në Çikago, në vitin 1984.

10. Në Itali gjatë Mesjetës, nëse një çift kapej duke u puthur, ishte i detyruar më pas që të martohej.

11. Puthja më e famshme e të gjithë kohërave në ekranin e madh, ishte ajo mes Clark Gable dhe Vivian Lee, në filmin “Gone with the Wind”.

12. Puthja funksionon edhe si terapi bukurie. Do t’i bëjë sytë tuaj të ndriçojnë dhe lëkura juaj të ngjajë si ajo e një foshnjeje.

13. Femrat dhe meshkujt që kanë marrë shumë puthje gjatë fëmijërisë së tyre nga njerëzit e tyre të afërm, do të jenë më të dashur kur të rriten dhe më të ëmbël me partnerët/et e tyre. /albobserver.com/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons