Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Vijne konfirmime te reja per jeten ne Mars... prej Fri 13 Apr 2012, 22:53

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Gjithmonë më shumë rritet bindja e ekzistencës së gjurmëve të jetës në Mars. Konfirmime të reja të gjurmës së siguruar në vitet ’70 nga sonda Viking vijnë nga matematika. E zbulon analiza e kryer mbi kampionë terreni marsianë, gjë që rihap edhe një herë polemika. Studimi i “Keck School” të Kalifornisë, në bashkëpunim me Universitetin e Sienës, është publikuar në “International Journal of Aeronautical and Space Sciences”. Analiza matematike e sipërfaqes marsiane duket se konfirmon se një nga 4 eksperimentet e 1974-s, duhet të ketë identifikuar aktivitet biologjik. Pra që në Mars, në bazë të substancave të marra në shqyrtim, duhet të kenë ekzistuar gjallesa
“Në sipërfaqen e Marsit hasëm një kompleksitet dhe një nivel regulli, më të lartë sesa ajo që pritej dhe më të përputhshme me proceset biologjike, sesa me ato inorganike - ka shpjeguar Joseph D. Miller, kreu i studimit -. Gjithsesi, sipërfaqja e Marsit është më e ngjashme me tonën, në krahasim me atë të kampionëve jashtëtokësorë, jobiologjikë. Ky zbulim s’i vendos fjalën fund kërkimit të jetës në Mars. Për diçka të tillë do të duheshin fotot e mikroorganizmave të vërtetë. Eshtë koha të ridërgojmë sondat tona në planetin e kuq, në kërkim të provave përfundimtare!


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
interesante po nuk a e vertet


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons