Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Një shkencëtar pionier britanik është babai i rreth 600 fëmijëve të ngjizur në klinikat e tij të fertilitetit në Londër, të debatueshme për kohën, të cilën ai e krijoi bashkë me gruan e tij në vitet 1940. Bertold Uiesner besohet se ka qenë një nga dhuruesit e parë për “Barton Clinic”, e cila i ka ndihmuar femrat të ngjizin rreth 1500 foshnje, nga fillimi i viteve 1940 deri në mesin e viteve 1960. Dy meshkuj, njëri në Kanada dhe tjetri në Londër, zbuluan se ishin gjysmëvëllezër, bijtë e tij biologjikë. Regjisori i dokumentarëve Berri Stivens, nga Kanadaja dhe avokati David Gollancz në Londër, kanë gjetur 18 persona të tjerë të ngjizur në atë klinikë dhe me analizat e ADN-së zbuluan se 12 prej tyre, apo dy të tretat, ishin fëmijë biologjikë të Dr Uiesner. Gollancz tha për “Sunday Times” se “llogaritjet tona tregojnë se ai mund të ketë bërë 20 donacione në vit. Pra, është babai biologjik i 300-600 fëmijëve”. Nëse kjo vërtetohet, ai i mund të gjitha rekordet e mëparshme, përfshirë edhe atë të një donatori sperme anonim në SHBA, i cili është baba i 150 fëmijëve.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons