Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Vajza qe jeton me dy zemra prej Fri 13 Apr 2012, 22:18

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Hannah Clark-ut, që sot është 17 vjeç, iu desh t’i nënshtrohej një transplanti në zemër në vitin 1995.
Që nga ai moment, në gjoksin e saj, një zemër e transplantuar ndihmonte atë të sëmurën të pompojë gjakun në organizëm.
Kardiomiopati (sëmundja e muskolit kardiak), Hannah Clark-ut, që sot është 17 vjeç, iu desh t’i nënshtrohej një transplanti në zemër në vitin 1995. Që nga ai moment, në gjoksin e saj, një zemër e transplantuar ndihmonte atë të sëmurën të pompojë gjakun në organizëm
Pikërisht kështu, Hanna jetoi me dy zemra. Pastaj papritur, pas disa vjetësh, trupi i saj e refuzoi transplantin. Në vitin 2006, kirurgët eksperimentuan te Hannah një operacion që nuk ishte realizuar kurrë më parë: hoqën zemrën e dytë dhe kontrolluan nëse zemra e vërtetë e vajzës ishte në gjendje të funksiononte vetë. Si një mrekulli, ajo funksionoi.
Zemra e Hannah kishte mundur të çlodhej për disa vjet, duke u forcuar dukshëm: tani ishte në gjendje të niste punën e vetme.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons