Forumi Kuq E Zi
Shkencëtarët zbulojnë “ferrin e akullt”  Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Shkencëtarët zbulojnë “ferrin e akullt”  Regjis10

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Vizitor

Anonymous
Vizitor
Një ferr i akullt! Ky është përshkrimi që i bëjnë shkencëtarët dhe studiuesit e hapësirës përplasjes së rreth 2 mijë kometave në hapësirën e yllit Fomalhaut. Femalhaut ndodhet rreth 25 vite dritë larg Tokës. Agjencia Europiane e Hapësiarës (ESA) thotë se në qiejt e këtij ylli përplasen çdo ditë dymijë kometa dhe temperatura shkon deri në 200 gradë nën zero.Shkencëtarët e ESA-s dolën në këtë përfundim pas studimit të imazheve të përftuara nga sateliti Herschel dhe krahasimit të tyre me ato të kapura nga teleskopi i NASA-s, Hubble.Fomalhaut cilësohet si një yll i ri me qindra-milionë vite jetë “mbi supe” (Dielli ynë ka 7 miliard vite jetë), është 25 mijë vjet dritë në distancë nga Toka dhe me përmasa sa dyfishi i Diellit tonë. tch

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
sa pamje mahnitse edhe mbreslense ne tnjejtenn hok


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons