Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Kushtoji 2 min nga jeta jote ketij shkrimi... prej Fri 13 Apr 2012, 13:55

Infinit

avatar
Princeshe
Princeshe
Kushtoi dy minuta nga
jeta jote ketij shkrimi,
eshte shume i bukur...

"Cdo dite qe jetojme
eshte nje mundesi e
vecante"
Prandaj,te lexojme me teper libra dhe t`i kushtojme me pak kohe puneve te shtepise.

Te ulemi ne shkalle dhe te adhurojme pamjen..
Pa domosdoshmerine per te pare nese ka bareta te keqia ne kopesht..

Te kalojme me shume kohe me familjen dhe miqte, dhe me pak kohe duke punuar per te tjeret..
Kam vene re se jeta eshte nje bashkesi eksperjencash, per t`u vlersuar dhe jo mbivlersuar..

Tashe nuk heq menjane asgje,perdor gota kristali cdo dite..
Vesh rroba te reja, dhe sikur vetem per te shkuar ne market nese kam deshire..
Nuk ruaj menjane parfumin me te mire per festat e vecanta, e perdor gjithnje, cdo here qe dua te ndjej aromen e tije...
Frazat "Nje Dite..",Po Zhduken Nga Fjalori Im
Te bejme c'ka kemi deshire, sot..

Me Vjen Keq Qe S'kam Shkruare Letra

Me Vjen Keq Dhe Jam Akoma eTrishtuar Kur Kuptoj Se Kam Rreshtur Se Theni vellait dhe prinderve Dhe Shoqerise Time Se Sa I Dua..

Tani Perpiqem Te Mos Kthej Mbrapsht, Harroj Apo Ruaj, ASgje Qe Mund T'i Jape Lumturi Dhe Alegri Jetes Sime..
Cdo Dite Qe Kalon, I Them Vetes Se Kjo Dite Eshte Shume E Vecante.Cdo Dite,Cdo Ore,Cdo Minut Qe Kalon.. Eshte Shume E Vecante.
NEse e Merr Kete Mesazh Do Te Thote Se Dikush Te Mendon Dhe Te Ka Perzemer..

Nese Je Shum I Zene Per T'i Kushtuar Disa Minuta Ketije MEsazhi Per T'ia Deguare Personave Qe Vlerson..
Ose Nese Perferon T'i Thuash Vetes "SApo Te Kem Kohe" Do Ta Nis "Nje Dite Nga Keto" Mund Te Persesh Shume..
Ose Te Mos Mberrish Kurre...


Ky Mesazh Permbane Ushqim Per Shpirtin..
Jepu Te Tjereve Me Teper Sec Presin Dhe Beje Me Besim
Mos Lejo QE Nje KEqkuptim I Vogel Te Prish Nje "Miqesi"..
Mbaj Mend Poezine Tende Te Perferuar
Ose Muziken Qe Te Pelqen Me Teper..

Thuaj: "Te Dua" Vetem Atehere Kur Dashuria Jote Eshte E Vertete..
Dhe Nese Duhet Te Thuash: "Me Vjen Shume Keq" Shihe Ate PErson Drejt E Ne Sy.
Nese Nuk Beson Ne "Dashurine Me Shikim Te Pare",Mos U Tall Me Enderrat e Te Tjereve..
Dashuro
Thellesisht
Dhe Me
PAsion,
Ndonjeher Dhe Mund Te LEndohesh,Por Eshte e Vetmja Menyre Per Ta Jetuare Jeten Plotesisht..
Nese S'je Dakort Perpiqu Te Pakten Te JEshe E "Ndershme",Fol Ngadale,Por Mendo Me Shpejtesi..

Mos Ofendo,Mos I Gjykoni Te Tjeret Per "Ate Qe Keni Degjuar Te Thuhet Per Ta"...
Nese Dikush Te Ben Nje Pyetje Te Ciles Nuk Do T'i Pergjigjesh,
Buzeqesh Dhe Pyete: "Pse Do Ta Dish?"
Kujto Qe Nje Dashuri E MAdhe, AShtu Si Nje Sukses I Madh,Eshte Nje Risk,Merr Persiper..

MArtohu Me Dike, Me Te Cilin Te Pelqen Te Flasesh..
Sepse Kur Te Plakeni Biseda Do Te Jete Me E Rendesishme Se Cdo Gje Tjeter...
Kujtohu Dhe Se Disa Here Heshtja Eshte Pergjigja Me E Mire..
Lexo Me Teper Libra,Shiko Me Pak Tv,Jeto Nje Jete Te Mire Dhe Te Rregullt..
Nje Shtepi E Lumtur Eshte Ajo Cka Ka Rendesi Me Teper. Bej C'Te Mundesh Qe Te Krijosh Nje Ambjent Te Tille.
Mos E Nderprit Kurre Dike QE Po Te Tregon Perzemersis...
Kujto Qe Lidhja Me E Mire Eshte Ajo Ku Dashuria Mes Dy Personave Eshte Me E Madhe Se Sa Nevoja Qe Kane Per Njeri-Tjetrin..


Kalofsh Nje nate te kendshme ...
Dhe Nje Jete Te Mbrekullueshme.
t Qe Doja Sepse Qellimi Per T'i Shkruar IShte.."Nje Dite Nga Keto.."

Vizitor

avatar
Vizitor
Mos E Nderprit Kurre Dike QE Po Te Tregon Perzemersis...
Kujto Qe Lidhja Me E Mire Eshte Ajo Ku Dashuria Mes Dy Personave Eshte Me E Madhe Se Sa Nevoja Qe Kane Per Njeri-Tjetrin.. 3333

Infinit

avatar
Princeshe
Princeshe
“Çdo dite qe jetojme eshte nje mundesi e veçante”
Prandaj, te lexojme me teper dhe t’i kushtojme me pak kohe puneve te shtepise. Te ulemi ne shkalle dhe te adhurojme pamjen.
Pa domosdoshmerine per te pare nese ka barera te keqia ne kopesht..
Te kalojme me shume kohe me familjen dhe miqte, dhe me pak kohe duke punuar per te tjeret..
Kam vene re se jeta eshte nje bashkesi eksperiencash, per t’u vleresuar dhe jo mbivleresuar..
Tashme nuk heq menjane asgje, perdor gota kristali cdo dite...
Vesh rroba te reja, dhe sikur vetem per te shkuar ne market nese kam deshire...
Nuk ruaj menjane parfumin me te mire per festat e vecanta, e perdor gjithnje, cdo here qe dua te ndjej aromen e tij...
Frazat “nje dite...” dhe “nje dite nga keto...”, po zhduken nga fjalori im
Te bejme c’ka kemi deshire , SOT..
Me vjen keq qe s’kam shkruar letrat qe doja sepse qellimi per t’i shkruar ishte… “nje dite nga keto...”
Me vjen keq dhe jam akoma me i trishtuar kur kuptoj se kam rreshtur se theni vellezerve dhe femijeve te mi se sa i dua..
Tani perpiqem te mos kthej mbrapsht, harroj apo ruaj, asgje qe mund t’i jape lumturi dhe alegri jetes sime...
Çdo dite qe kalon, i them vetes se kjo dite eshte shume e vecante. Çdo dite, çdo ore, çdo minute qe kalon… eshte shume e veçante.
Nese e merr kete mesazh do te thote se dikush te mendon dhe te ka per zemer..
Nese je shume i zene per t’i kushtuar disa minuta ketij meszhi per t’ia derguar personave qe vlereson..
ose nese preferon t’i thuash vetes “sapo te kem kohe” do ta nis “nje dite nga keto” mund te presesh shume.
Ose te mos mberrish kurre...

okl01

avatar
Antar Special
Antar Special
SHum i bukur dhe domethensEdituar për herë të fundit nga okl01 në Tue 24 Jul 2012, 22:00, edituar 1 herë gjithsej

Infinit

avatar
Princeshe
Princeshe
[Only mods are allowed to see this link] shkruajti:SHum e bukur dhe domethense

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
shum shkrim i bukur kjo


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Sponsored content


Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons