Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Google Earth zhduk nga harta e saj Atlantidën dhe planetin e shumëpërfolur e misterioz Nibiru, egzistencën e të cilit e vërtetoi dhe NASA.

Mbas tre vjetësh, Google Earth, njoftohet, ose më mirë detyrohet që të fshijë nga hartat e saj një motiv nënujorë i cili vërtetonte ekzistencën e qytetit legjendar të Atlantidës.
Zbulimi i madh, u bë në 2009-ën, nga studiues të interneti, të cilët zbuluan themelet/gjurmët e një qyteti të lashtë në thellësinë e oqeanit, i cili ngjante me qytetin e humbur të Atlantidës.
Vendndodhja përputhej me përshkrimin dhe të dhënat që kishte dhënë filozofi i madh grekë, Platon.
Menjëherë pas zbulimit të motivit/rrënojave nënujore, lajmi qarkulloj si vetëtimë në mbarë botën, duke e pagëzuar atë me qytetin legjendarë të Atlantidës.
Pas bumit të madh që bëri zbulimi, përfaqësues të google dolën në një intervistë për shtyp dhe e përgënjeshtruan atë, duke e arsyetuar me koordinata të hartuara gabimisht dhe se Atlantida nuk ishte zbuluar ende, por harta vazhdonte të qëndronte e pa ndryshuar-deri para pak kohësh.
Ndryshimi -dhe zhdukja e “Atlantidës”- përbën pjesë e programit të bashkëpunimit të Google dhe të Scripps, Institutit të Oqeanografisë, ose Shërbimi Kombëtarë Oqeanografik dhe Atmosferës (NOAA), marinls Luftarake Amerikane etj, për përmirësimin e cilësisë së reflektimit të vozitjes të tabanit nënujore etj, nga Google Earth.
Synimi kryesor i këtij programi të “sofistikuar”, është të pastroj gabimet e pasqyrimeve të thellësive të oqeaneve dhe topografikeve dhe ta bëjnë atë më të “saktë”!

Dihet se shumë specialist dhe shkencëtarë nuk do të bien dakord me ndryshimet e Google Earth, si dhe shpjegimet e dhënë prej tyre, e sigurt është se ata do të vazhdojnë me më shumë ngulm kërkimet e tyre.
Dhe nuk është hera e parë!
Në 2008-ën, planeti Nibiru u fotografua nga një teleskop i vendosur në polin e jugut. Fotografit kishin këto koordinata: 5η 53m 27s, -6 10 ’58 “

Por Google Sky, në pozicionin 5η 53m 27s, -6 10 ’58 ” (që ndodhet në të majtë të kostelacionit të Orionit) ka vendosur një kuti të zezë, në vende të planetëve dhe të yjeve qiellor. Vendndodhja është prerë/fshirë pa u dhënë asnjë shpjegim. Deri më tani, Google nuk bërë asnjë prononcim rreth fshirjes së kësaj koordinate.

Por në të vërtet, çfarë është ajo që fshihet pas sfondit së zi?
Pse Google Sky, këtu e katër vjet nuk e ka korrigjuar atë?
Pse Googe Earth korrigjojë vetëm hartën me qytetin e humbur të Atlantidës?
Mos ka ardhur momenti të shqetësohemi??


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons