Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Arinjtë polarë që jetojnë në zonën e Alaskës, janë prekur së fundmi nga dukuria e rënies së lëkurës së tyre, por shkencëtarët nuk janë në gjendje ende të gjejnë se pse ajo po ndodh.

Kjo në fakt, u bë publike përmes një studimi gjeologjik të kryer në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Konkretisht, bëhet me dije se studiuesit amerikanë në dy javët e fundit, kanë kontrolluar mostrat e gjakut nga 33 arinj polarë që jetojnë në rajonin e Detit të Beaufort, ku 9 prej të cilëve kishin shenjat e rënies së lëkurës.

"Në vitin 1999 kishim gjetur probleme të ngjashme në 10 nga 48 arinj që monitoruam, pa qenë në gjendje të identifikojmë shkaqet”, tha Toni DeGange, drejtor i departamentit të biologjisë e qendrës USGS në Alaska.

Duke shtuar se nuk dihet nëse kjo është një rastësi apo një kombinim i shkaqeve.

Dhjetorin e kaluar, Agjencia e Shteteve të Bashkuara për Oqeanin dhe Atmosferën (NOAA) ka ngritur alarmin për rritjen e numrit të arinjve polarë të gjetur të vdekur në plazhet e Arktikut në Alaska, që të gjithë me probleme të rënies së lëkurës.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons