Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Nese do te ndertonim Piramiden e Madhe sot, sa do te ishte kostoja e ndertimit bazuar ne planin origjinal?

Edhe me ndihmen e makinerive te teknologjise se fundit, ndertimi i nje piramide do te ishte serisht nje sipermarrje e madhe. Duke mare parasysh 20 vite pune qe jane dashur para 4500 vjetesh, edhe me teknologjine moderne sot do te duheshin 5 miliard dollar per ta ndertuar ate. Mendohet se punetoret e saj kane perdorur nje menyre veprimi duke vendosur nje bllok guri ne vendin e vet per 5 minuta, per 2 dekada rjesht.

Edhe me vinçat, helikoptere e makineri gjigande, serisht do te ishte nje pune teper e veshtire ndertimi i Piramides se Gizes sot. Ndertimi i saj para 4500 vjetesh eshte sot aq mahnites sa qe njerezit shpesh flasin per misticizmin apo edhe perfshirjen e alieneve ne ndertimin e saj


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons