Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Misteri i fytyrave të Belmezit prej Thu 12 Apr 2012, 20:54

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Ne vitin 1971 ne fshatin e vogel spanjoll Belmez, Maria Pereira pohoi se pa nje fytyre te shfaqej krejt spontanisht ne murin e shtepise se saj.

Nuk kaloi shume kohe kur ajo e shkaterroi murin, ndertoi nje tjeter dhe fytyra misterioze u shfaq serisht. Me gjithese Maria i fshinte vazhdimisht, ato serisht shfaqeshin duke terhequr perhere e me shume vizitore ne shtepine e saj. Disa ishin meshkuj, disa femra, dias te gjate e te tjere te shkurter, njerezit nuk reshtnin se shkuari per vizite aty. Ishte pikerisht kjo kohe kur ajo zbuloi se, shtepia e ndertuar ne 1830 ka qene nje varreze romake e perdorur nga Spanjolle Muslimane e me vone nga Kristiane te periudhes se mesjetes.

A e pikturoi Maria Pereira vete fytyren?

Nese eshte keshtu, ajo kurre nuk perfitoi financiarisht nga vizitat ne shtepine e saj, ajo vazhdoi nje jete te thjeshte dhe u nda nga jeta me 2004.

Njerez te apasionuar pas paranormales shpjegojne se kjo fytyre u shfaq ne katin e pare te shtepise me ane te telekinesis, ata tregojne se fytyra ndryshonte shprehi sipas gjendjes shpirterore te Marias.

Natyrsht, shkencetaret kane gjetur dhe analizuar pikturen, per te shpjegjuar levizjet molekulare, dhe mendojne se mund te kete trukime ne kete fenomen.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons