Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Shkencetaret jane duke konsideruar si nje mundesi armet e komanduara vetem me ane te mendjes njerezore.

Nje studim i kryer nga akademia kombetare e shkences se Britanise vleresoi mundesine e perfitimit te pajisjeve dhe taktikave ushtarake nga perparimi i teknologjise moderne, nje nga te cilat eshte lidhja e drejtperdrejte e mendjes se ushtarit me shenjestren ne fushe te betejes. “Meqenese truri i njeriut mund te perceptoje imazhet, si shenjestrat, me shpejte se objektivi ne fushe te betejes, nje sistem armatimi nervor, mund te jete nje avantazh teper i madh ne metodat e kontrollit per sa i perket shpejtesise dhe saktesise.” – Shkruhet ne raport.

Hulumtuesit thane se forcat e armatosura mund te shfrytezojne perparimin e shpejte te neuroshkences, per te permiresuar trajnimin e ushtareve, piloteve dhe personelit tjeter. Nje studim nga ‘Royal Society’, akademia kombetare e shkences se Britanise ka treguar mundesine e perfitimit te ushtrise nga neuroshkenca.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons